TOP 10 – najlepsze zabawy na weselu

nasz blog

TOP 10 – najlepsze zabawy na weselu

,
In Atrakcje
,

Przygotowania do ślubu i organizacja wesela to okres, w którym narzeczeni często odczuwają stres i obawy związane z tym, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem. Pojawiają się liczne wątpliwości i przysłowiowe “gdybanie”, co przekłada się na coraz to większe zdenerwowanie. Podczas organizacji wesela pary często inwestują w dekoracje, zestawy ratunkowe, wybierają najlepsze menu, sprawdzonego DJ’a i dopinają wszystko na ostatni guzik. Mimo to pojawia się obawa, czy goście będą zadowoleni z organizacji przyjęcia, a my nie będziemy w stanie nic poradzić na napiętą sytuację. Nuda na weselach nie jest dla nas! Przedstawimy Wam TOP 10 szumnych zabaw weselnych, które urozmaicą atmosferę na weselu i sprawią, że goście będą się świetnie bawić. Zdecydowanie warto się z nimi zapoznać! 

 

  1. Wedding QUIZ — test wiedzy na temat pary młodej, ich życia, planów. Warto przygotować listę zabawnych pytań i odpowiedzi, na które zaproszeni goście będą odpowiadać. Jest to świetna metoda na poznanie historii pary młodej, która doprowadziła ich do ołtarza, szansa na opowiedzenie bliskim o planach na przyszłość czy wspólnych zainteresowaniach, które połączyły parę. Podanie nieprawidłowej odpowiedzi przez uczestnika skutkuje opróżnieniem kieliszka.

 

  1. Tykająca bomba — ta zabawa również polega na zadawaniu pytań gościom, jednak opiera się na bardziej skomplikowanych odpowiedziach, ponieważ tym razem uczestnicy zabawy nie mają wybierać spośród gotowych odpowiedzi. Podczas gry ważna jest tutaj znajomość pary młodej, a także bystrość i spostrzegawczość gości weselnych.  

 

  1. Układanie słów — goście weselni zakładają tabliczki z literkami, a na polecenie wodzireja ich zadaniem jest ułożenie się w odpowiedniej kolejności, aby utworzyć słowo. 

 

  1. Jaka to melodia — jeden z uczestników zakłada słuchawki, a pozostali uczestnicy muszą odgadnąć tytuł nuconej przez niego piosenki.

 

  1. Podchody — jedna z najlepszych zabaw plenerowych polega na podziale uczestników na dwie drużyny. Jedna z drużyn ma za zadanie ukryć się na terenie obiektu, pozostawiając poszlaki w postaci listów lub części garderoby. Druga drużyna odczytuje znaki i szuka pierwszej drużyny, a gdy ją znajdzie to role się odwracają. 

 

  1. Gorące krzesła — na środku sali weselnej  ustawiamy krzesła w kole, tyłem do siebie. Uczestników zawsze musi być o jednego więcej niż krzeseł. Zabawa polega na tym, że uczestnicy tańczą do muzyki, a gdy ta przestaje grać w losowym momencie, każdy musi znaleźć wolne krzesło. Uczestnik, któremu nie uda się zająć miejsca, odpada z gry, a w kolejnej rundzie jest odejmowane kolejne krzesło.  Zabawa również dobrze sprawdzi się na zewnątrz.

 

  1. Fanty — para młoda siada na krzesłach i wybiera osoby (8-10), które będą uczestniczyć w zabawie. Ich zadaniem jest słuchanie poleceń wodzireja, który określa jaki przedmiot mają położyć pod nogi pary. Mogą to być najróżniejsze przedmioty, takie jak but, bransoletka, kolczyk, krawat, owoce, kieliszek. Jeśli ktoś nie wykona zadania bądź zostanie ostatni, odpada.

 

  1. Lina — jedna z zabaw, która polega na przechodzeniu pod liną. Dwie osoby stoją naprzeciwko siebie i trzymają linę, a do niej ustawia się kolejka chętnych gości, gotowych przejść pod liną. Im ktoś więcej razy pod nią przechodzi tym niżej jest opuszczana w celu utrudnienia zadania. Zabawa świetnie sprawdzi się na świeżym powietrzu i jest uwielbiana przez dzieci.

 

  1. Koło z zadaniami — jest to zabawa oczepinowa, która polega na nakręceniu przez uczestnika koła. Zadaniem gościa weselnego jest wykonanie wylosowanego zadania, np. robienie pompek czy wyjawienie skrytek tajemnicy. 

 

  1. Kto następny? — Państwo młodzi odwracają się tyłem do gości weselnych. Panna młoda zdejmuje welon, a Pan młody krawat bądź muszkę. Następnie zamykają oczy i rzucają atrybutami w tył. Jeśli welon wyląduje w dłoniach panny, mówi się zostanie nową panną młodą, podobnie z kawalerem łapiącym atrybut Pana młodego. 

W Gościńcu Szumnym wszelkie zabawy weselne są mile widziane! Zachęcamy do zapoznania się z ofertą organizacji usług weselnych na naszej stronie internetowej https://www.gosciniecszumny.pl/uslugi-weselne/

Oprócz tego możecie liczyć na najlepsze menu w regionie i dodatkowe opcje. Gwarantujemy, że Wasze wesele będzie wspominane jeszcze dłuuugo po jego zakończeniu.
Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku